“BioLana Pellets” devas un lietošana 


Mazdārziņā ieteicams izmantot tieši organisko mēslojumu, kas, pateicoties augsnes mikroorganismu, arī slieku darbībai, satur vajadzīgos makroelementus un mikroelementus augiem uzņemamā formā. Būtisks organiskā mēslojuma pluss ir arī tas, ka tas pasargā minerālelementus no izskalošanās, jo to joni piesaistās pie humīnvielām un citām augsnes daļiņām, un augs tos viegli var uzņemt vajadzīgā daudzumā


BioLana Pellets var izmantot 2 veidos:

1. Iestrādā augsnē. BioLana granulas ir ilgas iedarbības organisks mēslojums, un tās vislabāk iestrādāt zem auga saknes vai ap to, sajaucot granulas ar augsni.

Vai, ja augs jau ir iestādīts - tad nepieciešamo granulu daudzumu apbērt apkārt augam aptuvenā sakņu platībā un iestrādāt (ar rokām, grābekli vai kapli) augsnē vismaz 5 cm dziļumā, lai augsne pilnībā to nosegtu.


Substrāta izveidošana 

    Zaļajiem un dekoratīvajiem augiem, kā arī sēklu stādīšanai vai piķēšanai uz 1L substrāta nepieciešams vismaz 10 - 20 g  granulas atkarībā no nepieciešamā slāpekļa un citu barības vielu nepieciešamības augam. 


    !Viena vidēja cilvēka sauja ir aptuveni 20 - 25 grami, bet viena ēdamkarote ar kaudzi ap 15/20 gramiem.


    Vienas 450 grami paciņas pietiek līdz pat 20 augiem vai 20 kvm augsnes, vai 45L gatava substrāta.


    Mēs iesakām šādu devu, kas tiek pieņemta audzējot 1 augs/kvm, tomēr vēl labākam rezultātam iesakām sākumā precizēt esošas augsnes rādītājus:

    • Zirņiem, pupām, pupiņām 20 – 30 g/m2;

    • Zālājam, garšaugiem, bietēm 60 – 80 g/m2;

    • Tomātiem, paprikai, baklažāniem ,burkāniem, kartupeļiem, sīpoliem, kāļiem 80 - 120 g/m2;

    • Ķirbjiem, gurķiem, kabačiem, melonēm, salātiem, spinātiem, sīpollokiem, augļu kokiem, vīnogulājiem, krūmiem, dekoratīviem augiem 100 - 130g /m2;

    • Kāpostiem, ziedkāpostiem, kolrābjiem 120 – 150 g/m2.



      2. izmantošanas veids Izstrādā virs augsnes, apkaisot ap auga stumbru vai virsū vistu vai kūtsmēsliem, u.c nepatīkamiem smaku avotiem.


      Aizsardzībai no gliemjveidīgajiem – 


      1. Uzberiet uz zemes granulas ap aizsargājamā auga vai stāda kātu aptuveni 10 cm diametrā, 0,5 – 1 cm augstumā (tā, lai augsne būtu visa noklāta). Pēc granulu uzbēršanas uz zemes - obligāti nepieciešams granulas kārtīgi apliet ar ūdeni, lai tās pilnībā piebriest. Piebriestot, tās palielināsies apjomā un pēc apžūšanas uzsāks savu aizsardzības funkciju, radot “aizsardzības valni” - vidi, kas ir pārak sārmaina un sausa priekš gliemjiem un tādēļ tie centīsies turēties no tās pa gabalu.


      2. Ja paredzēts ir aizsargāt vairākus augus vai stādus, tad ieteicams ir apbērt granulas ap 10 cm platumā un 0,5 – 1 cm augstumā (tā, lai augsne būtu visa noklāta), apkārt visiem aizsargājamiem augiem vai stādiem veidojot nepārtrauktu “aizsardzības valni”.

      Papildus rekomendējam sagatavot darba šķīdumu sajaucot ap 30 – 50 grami granulas ar 1L ūdens un izmantot to laistīšanai apkārt augam, virsū stumbram, kā arī uz lapām. Lūdzu, neapstrādājat ar šķīdumu augu ēdamās daļas, bet tikai kātu un lapas. Iesakām laistīt vakarā, lai izvairītos no lapu apdegšanas saulē.

      Drošība:

      Papildus īpašai mūsu izstrādātai vilnas apstrādes metodei pārstrādatās granulas iziet arī pasterizācijas procesu sasniedzot līdz pat 140°C, lai padarītu tās maksimāli drošas no mikrobioloģijas un higiēnas viedokļa, kā arī augstais temperatūras režīms iznīcina dažādu nezāļu sēklas, kas var saglabāties vilnā. Tomēr darbojoties ar BioLana Pellets vienmēr lietojiet cimdus un pēc darba nomazgājiet rokas.